Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 10.04.2019 15:25
motoGP 19 z systemem sztucznej inteligencji
691V

Twórcy MotoGP 19 chwalą się nowym systemem sztucznej inteligencji

Włoskie studio Milestone poinformowało, że na użytek MotoGP 19 stworzony został system sztucznej inteligencji, który -- jak twierdzi developer -- może wpłynąć na całą branżę gier video.

Milestone poinformowało o sprawie w specjalnym oświadczeniu. System nazywać się będzie A.N.N.A., co rozszyfrować można jako " Artificial Neural Network Agent". Technologia powstaje od dwóch lat we współpracy z firmą Orobix, która specjalizuje się w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Na czym polega różnica? W odróżnieniu od 'zwykłego' AI, któremu wyznacza się po prostu konkretny cel, w MotoGP 19 rywale kierowani przez sztuczną inteligencję mają uczyć się i reagować na wydarzenia na torze w czasie rzeczywistym. Włoskie studio wyraziło nadzieję, że A.N.N.A. odciśnie swe piętno nie tylko na całej serii, ale też na branży tak w ogóle.

Zapowiedź skomentowała Luisa Bixio, szefowa Milestone:

To jedna z największych innowacji w historii Milestone. Niesamowita praca wykonana przez naszych inżynierów wraz z pomocą Orobix to doskonały przykład tego, że dwie niezależne firmy mogą dokonać czegoś nowego w branży często kontrolowanej przez największe korporacje.

MotoGP 19 ma ukazać się w sprzedaży 6 czerwca na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wersja na Nintendo Switch ukaże się w późniejszym terminie.

Poniżej możecie obejrzeć 10-minutowy materiał video przedstawiający opisywany system.

Tagi: milestone MotoGP 19