Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2019 08:00
Joanna Kulig zagra w The Eddy
1104V

The Eddy nowym serialem Netflixa. Joanna Kulig w jednej z głównych ról

Netflix wciąż nie zapowiedział drugiego serialu przygotowanego przez platformę w naszym kraju, ale wielu widzów może zainteresować się serialem zatytułowanym „The Eddy”. W produkcji wystąpi Joanna Kulig.

„The Eddy” to składający się z ośmiu epizodów dramat muzyczny, który przedstawi widzom trapiony problemami klub muzyczny w samym sercu wielokulturowego Paryża. W serialu pojawią się dialogi w językach: francuskim, angielskimi i arabskim, a produkcja będzie debiutem telewizyjnym Damiena Chazelle’a, który został nagrodzony Oscarem za „La La Land”.

Sklep z jednorożcami – recenzja filmu. Arteterapia

Netflix kompletuje obsadę produkcji i jedna z głównych ról przypadła Joannie Kulig, która w ubiegłym roku została nagrodzona Europejską Nagrodą Filmową w kategorii Najlepsza Aktorka za główną rolę w nominowanym do Oscara filmie Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”. Warto na pewno wspomnieć, że kobieta została również laureatką Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2019 w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca.

W „The Eddy” Kulig wcieli się w Maję:

„MAJA (Joanna Kulig) to kobieta o niezwykłym głosie borykająca się z problemem alkoholowym. Gdy śpiewa znajduje się w centrum uwagi, a oczy wszystkich są zwrócone na nią. Poza sceną czuje się zagubiona, niepewna kierunku, w którym zmierza jej życie. W obecnej sytuacji zdaje się, że nie pozostaje jej nic innego jak dołączyć do zespołu Elliota, któremu od czasu do czasu partneruje, mimo, że do tej pory opierała się podjęciu tej decyzji.”

„The Eddy” może okazać się sporą ciekawostką, ponieważ Netflix zadbał o zestaw znanych i cenionych producentów. Za produkcję będą odpowiadać:

  • Damien Chazelle, który wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki,
  • Pięciokrotny laureat nagrody BAFTA, zwycięzca nagród Tony i Olivier Award, scenarzysta i autor scenariusza do 6 odcinków, Jack Thorne ("Skarb Narodów", "To właśnie Anglia", "Cudowny Chłopak"),
  • Sześciokrotny zwycięzca nagrody Grammy i autor piosenek wykonywanych przez serialowy zespół, Glen Ballard (Jagged Little Pill Alanis Morissette i Bad Michaela Jacksona)
  • oraz wyróżniony nagrodą Emmy producent Alan Poul ("Sześć stóp pod ziemią", "Newsroom", "Opowieści z San Francisco"), który odpowiedzialny będzie za reżyserię dwóch odcinków.
  • Współproducentem będzie także Andre Holland.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: joanna kulig Netflix The eddy

Nie przegap