Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.04.2019 18:00
logo Nintendo
717V

Nintendo dziewiątą najbardziej respektowaną firmą w Stanach Zjednoczonych

Nintendo bardzo mocno dba o swoją markę i cały czas walczy o jak najlepszą reputację. Najnowsze badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, jak wiele firma osiągnęła w tym zakresie. 

Aktualnie, za sprawą Switcha, Nintendo przeżywa istny renesans. Firma notuje świetne wyniki sprzedażowe, nie tylko w Azji. Twórcy coraz chętniej wydają swoje gry na hybrydowej konsoli, a grono posiadaczy owej konsoli rośnie w zadowalającym tempie. 

Nintendo przygotowuje się na E3. Firma ogłosi nowe gry

Nie zawsze było jednak tak kolorowo. Przed premierą Nintendo Switch, firma zanotowała komercyjną porażkę Wii U i trzymała się praktycznie tylko dzięki konsoli 3DS. Dzięki wydaniu swojego najnowszego urządzenia akcje poszybowały w górę, a Nintendo stało się rozpoznawalne i renomowane jak nigdy wcześniej. 

W największych badań dotyczących reputacji korporacyjnej, przeprowadzonych przez Instytut Reputacji w Stanach Zjednoczonych, Nintendo uplasowało się na dziewiątej pozycji, uprzedzając nawet The LEGO Group. 

Pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco: 

  1. Netflix
  2. Hershey
  3. Whirlpool
  4. Rolex
  5. McCormick & Company
  6. Barnes & Noble
  7. Hasbro
  8. Costco Wholesale
  9. Nintendo
  10. The LEGO Group

Jak widać, japońska firma jest jedyną z branży gier, która znalazła się w czołówce rankingu. Należy podkreślić, że w badaniu zawarto aż 2200 firm, więc wynik Nintendo może robić wrażenie. 

Źródło: https://www.dualshockers.com/nintendo-niath-most-reputable-company-in-the-u-s/

Tagi: Netflix Nintendo RepTrak

Nie przegap