Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.03.2019 08:14
Samsung Galaxy Fold test
780V

Samsung Galaxy Fold na testach. Producent pokazuje, jak zgina i rozkłada urządzenie

Jednym z tematów podejmowanych przez miłośników nowoczesnych technologii w przypadku składanych smartfonów jest żywotność mechanizmu odpowiedzialnego za rozkładanie urządzenia. Samsung chce mieć pewność, że każdy gadżet będzie gotowy na wieloletnią pracę, więc firma testuje sprzęt w swoim laboratorium.

Samsung Galaxy Fold wyląduje na półkach sklepowych 3 maja. Klienci złożą zamówienia przedpremierowe już pod koniec kwietnia i zainteresowani muszą przygotować około 8570 zł. Niestety, nadal czekamy na ostateczną cenę podaną przez rodzimy oddział Samsunga.

Samsung Galaxy Fold w Polsce

Samsung jeszcze przed wysłaniem sprzętu do pierwszych klientów postanowił pokazać, jak wygląda jeden z testów, z którymi muszą zmierzyć się nowe smartfony Firma postanowiła pokazać, jak wygląda sesja składania oraz rozkładania – sprzęt ma przetrwać 200 000 cykli. Klient chcąc uzyskać taki wynik musiałby bawić się sprzętem przez około pięć lat i każdego dnia używać go (składać/rozkładać) przynajmniej 100 razy.

Producent chce mieć pewność, że do klientów trafi urządzenie o odpowiedniej trwałości – ważnymi elementami są tutaj zawias oraz wyświetlacz Infinity Flex, ponieważ obie części są narażone na uszkodzenie. Na szczęście akurat w tym wypadku nie musimy się najwyraźniej martwić o nową technologię.

Test przeprowadzony przez Samsunga wygląda naprawdę interesująco – w sumie chętnie zobaczyłbym cały proces „sprawdzianów”, przez które przechodzi taki nowoczesny gadżet.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Samsung Galaxy Fold samung