Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.03.2019 20:22
Apple TV+ nowa platforma VOD
3547V

Apple TV+ ujawnione. Nowa platforma VOD, która ma konkurować z Netflix

Sprawdziły się właściwie wszystkie pogłoski dotyczące dzisiejszej konferencji Apple. Na finał wydarzenia amerykański gigant zostawił sobie ujawnienie usługi Apple TV+.

Cała konferencja Apple stała abonamentami. Po płatnościach Apple Card, gamingowej platformie Apple Arcade i subskrypcji na cyfrowe wydania miesięczników w postaci Apple News+ przyszła w końcu pora na gwóźdź programu, czyli Apple TV+. Chodzi tutaj o platformę VOD, która ma konkurować z Netflix i HBO GO.

Steven Spielberg ostro krytykuje Netflix

W platformie Apple TV+, do której wykupimy co miesiąc subskrypcję, pojawi się wiele oryginalnych produkcji, m.in. serial Amazing Stories, szykowany przez samego Stevena Spielberga, który niedawno ostro krytykował Netflix. Amerykańska korporacja wykłada ok. 1 miliard dolarów na oryginale produkcje, które obejrzymy w Apple TV+.

Wiadomo również, że Jennifer Aniston, Reese Witherspoon i Steve Carell stworzą razem dla Apple TV+ The Morning Show. Swój program dla Apple TV+ szykuje również Oprah Winfrey.

Apple TV+ będzie wolne od reklam i dostępne również offline (po ściągnięciu wybranej zawartości). Niestety nie przedstawiono jeszcze cen abonamentu. Co ciekawe - usługa będzie dostępna nie tylklo na iOS, Mac, Roku, Fire TV, ale również na SMART TV od wielu producentów (m.in. od Sony, LG, Samsunga).

Usługa Apple TV+ wystartuje jesienią tego roku, tak jak Apple Arcade. Co z polską premierą? Jest na to spora szansa (usługa wystartuje od razu w 100 krajach), w przeciwieństwie do abonamentów Apple News+ i Apple Card, które mają być dostępne w pierwszych miesiącach tylko dla mieszkańców Ameryki Północnej.


Tagi: Apple apple tv+ Netflix TV+ vod