Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.03.2019 10:48
Battlefield 5 Battle Royale
2650V

Battlefield 5 z Burzą Ognia. Battle Royale dostępne dla wszystkich graczy

Koniec wyczekiwania . DICE rzuca rękawice Fortnite, Playerunknown's Battlegrounds, a nawet Apex Legends i zaprasza graczy na własny Battle Royale w Battlefield 5. Tryb jest już dostępny na trzech platformach.

DICE nie śpieszyło się z zaprezentowaniem własnego Battle Royale. Tryb został ujawniony na E3 2018, jednak przez wiele miesięcy czekaliśmy na materiały pokazujące rozgrywkę oraz konkretne szczegóły. Na szczęście zmagania są już dostępne na PlayStation 4, Xboksie One i komputerach osobistych.

Apex Legends nie zaszkodziło Fortnite. Rekordowy wynik Epic Games

Burza Ognia w Battlefield V zaprowadzi graczy na największą w historii mapę z uniwersum rozwijanym przez DICE. Halvoy jest rozległą miejscówką w norweskim krajobrazie – gracze podczas zmagań będą biegać od odśnieżnej góry po otwarte nabrzeża. Studio podkreśla, że lokacja jest 10 razy większa od największej dostępnej dotąd mapy w Battlefield V (pustynia Hamada).

Podczas zabawy śmiałkowie otrzymają dostęp do 17 pojazdów, wśród których znajduje się helikopter (Flettner Fl 282) oraz amfibia (Schwimmwagen). Najpotężniejsze maszyny wylądowały w wielkich bunkrach – próba otwarcia uruchamia alarm słyszalny dla pobliskich graczy.

W Burzy Ognia może jednocześnie brać udział 64 zawodników, a na dobry początek deweloperzy udostępnili dwa tryby: solo oraz czteroosobowe zespoły. Rywalizacja „dwójek” trafi do Burzy Ognia w kwietniu.

Battlefield V od dzisiaj rozpoczyna prawdziwą walkę z FortnitePlayerUnknown's Battlegrounds oraz Apex Legends. Zamierzacie wypróbować Battle Royale od DICE?

Tagi: Battle Royale battlefield 5 Battlefield V DICE Electronic Arts