Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 24.03.2019 13:34
Cadence of Hyrule
605V

Twórca Sonic The Hedgehog chwali Nintendo za nowe, otwarte podejście do zmian

Gracze z nieco większym stażem w naszej branży, na pewno pamiętają niemałą rynkową wojnę pomiędzy Segą a Nintendo, kiedy to obie firmy rywalizowały w sektorze domowych konsol. Teraz twórca jednego z największych oponentów wąsatego hydraulika, chwali jego ojców.

Yuji Naka, czyli autor kultowego Sonic the Hedgehog twierdzi, że pojawienie się takiego projektu jak zapowiedziane ostatnio Cadence of Hyrule, napawa go nadzieją, że Nintendo w końcu się zmieniło.

Professor Layton and the Curious Village ma szansę powrócić na Nintendo Switch

Niegdyś Japończyk starał się o prawo wykorzystania Mario w jednej ze swoich gier jako postaci gościnnej - wtedy ojcowie hydraulika bez żadnych negocjacji odmówili mu takiego przywileju, co projektant zapamięta do końca życia.

Jednakże to, że Nintendo zgodziło się użyczyć uniwersum The Legend of Zelda autorom Crypt of the NecroDancer, pokazuje spore zmiany, jakie zaszły w sposobie myślenia oraz filozofii korporacji. Być może, dzięki temu w przyszłości zobaczymy jeszcze więcej cross-overów.

Cadence of Hyrule – Reveal Trailer

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2019/03/sonic_the_hedgehog_creator_yuji_naka_thinks_nintendo_has_changed?fbclid=IwAR0LEbS9DxM6eFSfyRZvRjDMrli6y2prG12BQCbLBOiYdUe1KmnHf1cpVP8

Tagi: Cadence of Hyrule Crypt of the NecroDancer Sega Sonic the Hedgehog