Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.03.2019 12:50
likwidacja Fox 2000
1605V

Disney likwiduje Fox 2000. Zwolnienia kluczowych osób

Wczoraj pisaliśmy o wielkiej restrukturyzacji 21st Century Fox. Niestety, zgodnie z zapowiedziami, zarząd Disneya zabrał się od razu do wymachiwania siekierką.

W Fox lecą drzazgi. Od finalnego przejęcia koncernu przez Disneya minął zaledwie 1 dzień i już dowiadujemy się o zamykaniu ważnych działów 21st Century Fox.

Disney może zwolnić tysiące pracowników Fox

Wiadomo już, że Fox 2000 nie stworzy więcej filmów - Disney zamierza tylko dokończyć rozpoczęte już projekty i zakończy definitywnie działalność producentów takich obrazów jak "Cienka Czerwona Linia", "Życie Pi" i "Diabeł ubiera się u Prady".

Rozpoczęło się już również zwalnianie kluczowych osób w 21st Century Fox. Mówimy tu o pracownikach zatrudnionych w firmie często od ponad dekady. Disney, który wykupił firmę za ponad 71 mld dolarów, zwolnił już Chrisa Aronsona, szefa działu dystrybucji w USA, Andrew Crippsa, szefa międzynarodowej dystrybucji, Tony'ego Sellę, szefa działu zawartości oraz Grega Meidla, prezesa działu telewizyjnego i Pam Levine, główną kierowniczkę działu zawartości.

Serwis Variety twierdzi, że zwolniono również innych ważnych pracowników Fox. To tylko preludium do wielkiej restrukturyzacji, w której pracę mogą stracić wg Variety nawet tysiące osób.

Źródło: https://variety.com/2019/film/news/fox-layoffs-staffers-stunned-saddened-disney-1203169739/

Tagi: Disney film FOX zwolnienia