Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.03.2019 17:15
postać Chernobylite
961V

Chernobylite na pierwszych fragmentach rozgrywki. Gliwiczanie szykują zbiórkę na Kickstarterze

The Farm 51 w końcu pozwala spojrzeć na rozgrywkę z Chernobylite. Gra ponownie potrafi zaintrygować mocną atmosferą i studio postanowiło przestawić swoje plany dotyczące rozwoju produkcji. Gliwiczanie postawili na Kickstarter.

Chernobylite pozwoli graczom poznać mroczną opowieść umiejscowioną w czarnobylskiej Stefie Wykluczenia. Deweloperzy stawiają na nieliniowe prowadzenie opowiadanej historii połączone z emocjonującą, pełną wyzwań i potyczek rozgrywką, oraz unikalnym systemem wytwarzania przedmiotów.

Chernobylite pokazuje klimatyczne miejscówki

Twórcy podkreślają, że ich pierwsze materiały zostały bardzo dobrze przyjęte przez społeczność. Fani liczą na szczegółową eksplorację Czarnobyla, więc studio postanowiło powiększyć grę:

„Od momentu ogłoszenia prac nad grą, otrzymujemy od społeczności niezliczoną liczbą próśb, pytań i komentarzy, z których wyłania się jeden obraz. Gracze liczą na to, że Chernobylite pozwoli im na dogłębną eksplorację zniszczonego czarnobylskiego reaktora jądrowego oraz widmowego miasta Prypeci. A nam zależy, żeby dać im taką możliwość. To jednak oznacza konieczność przebudowania niektórych elementów projektu. Od powiększenia dostępnego w grze obszaru, który będziemy mogli przeszukiwać, po dodatkowe rozwiązania gameplay’owe. Czeka nas więc niełatwe zadanie, a do tego obciążone pewnym ryzykiem, biorąc po uwagę, że spełnienie oczekiwań graczy, wymaga od nas kolejnych podróży do Strefy Wykluczenia, skanowania kolejnych budynków i obiektów."

To właśnie z tego powodu zdecydowano się na Kickstarter. Kampania pozwoli zainteresowanym złożyć zamówienie przedpremierowe na tytuł, zgarnąć kilka gadżetów, czy też nawet postawić w domu maskę Czarnego Stalkera, a deweloperom rozbudować swoją wyjątkową produkcję.

„Zbiórka pozwoli nam również pozyskać dodatkowe fundusze na stworzenie projektu o znacznie większym rozmachu oraz dodanie kolejnych elementów rozgrywki, o których marzyliśmy od początku. Prosimy więc o zapisywanie się do naszego newslettera, za pomocą którego wkrótce będziemy informować o rozpoczęciu kampanii!” – powiedział Wojciech Pazdur, założyciel The Farm 51.

Na deser zerknijcie na pierwsze fragmenty rozgrywki z Chernobylite.

Tagi: Chernobylite The Farm 51