SKLEP
Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.03.2019 15:42
Red Dead Redemption 2, ambient occlusion, grafika
2714V

Red Dead Redemption 2. Najnowszy patch psuje cieniowanie

Rockstar cały czas dopieszcza swoje dzieło i łata błędy. Niestety, nie każdy patch przynosi wyłącznie pozytywne rezultaty. 

Red Dead Redemption 2 to najgłośniejsza premiera ubiegłego roku. Rockstar cały czas stara się ją rozwijać, a gracze dostają mnóstwo różnych łatek. Pomimo że zazwyczaj bardzo dobrze rzutują one na rozgrywkę, zdarzają się też takie, jak najnowsza, które mogą mieć negatywny skutek.

Red Dead Redemption 2 w Ofercie Tygodnia na PlayStation Store

Jak donosi społeczność Red Dead Redemption 2, bardzo możliwe, że Rockstar postanowił usunąć "ambient occlusion" (metoda cieniowania, która polega na pokryciu powierzchni tzw. światłem ambientowym).

Warto nadmienić, że twórcy nie zamieścili informacji o owej zmianie w notkach dotyczących najnowszej aktualizacji. Pierwotnie o różnicach poinformował jeden z użytkowników Twittera, Darealbandicoot, który udostępnił zrzuty ekranu porównujące tę samą scenę w wersji gry 1.00 oraz 1.06.

Pozbycie się wspomnianego efektu okluzji wpływa na spadek realizmu wizualnego gry. Oświetlenie staje się mniej rzeczywiste, a kolory bardziej wyblakłe. Co za tym idzie, można odnotować spadek szczegółowości grafiki.

Oczywiście, należy wziąć pod uwagę, że cała sytuacja może być tylko błędem występującym u części graczy, który zostanie załatany przy okazji następnej zmiany. Wątpliwe jest, aby Rockstar uciekał się do takich zagrywek bez poinformowania szerokiej społeczności fanów. 

Jeśli zanik "ambient occlusion" występuje także w Waszym przypadku, to jedynym rozwiązaniem będzie odinstalowanie gry i ponowna jej instalacja bez połączenia z internetem, chociaż zważywszy na rozmiar gry - będzie to proces czasochłonny. 

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two