Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 15.03.2019 19:05
Nowy materiał wideo o Control. Tym razem Remedy opowiada o broniach
760V

Nowy materiał wideo o Control. Tym razem Remedy opowiada o broniach

A właściwie to o broni, bo w Control będzie tylko jedna, ale posiadać ma za to zdolność transformacji.

Z wywiadu video, jaki nagrał Game Informer (gra prezentowana jest na łamach serwisu przez cały miesiąc) mogliśmy się dowiedzieć, że:

  • Jesse Faden, główna bohaterka, posiadać będzie tylko jedną broń, ale jej wyjątkową cechą jest zdolność transformacji. Form ma być wiele, lecz błyskawicznie przełączać się będziemy mogli tylko między dwoma rodzajami.
  • Podstawową formą jest "Grip" i przywodzi ona na myśl zwykły rewolwer. Do tego dochodzi też np. Shatter (działa jak strzelba) czy Spin (odpowiednik karabinu maszynowego). Z bardziej niezwykłych jest Pierce. Wystrzelony przez niego pocisk jest w stanie przebić się przez elementy otoczenia i dosięgnąć ukrywającego się przeciwnika.
  • W grze nie uraczymy licznika amunicji. Broń Faden korzysta bowiem ze specjalnej energii, która regeneruje się automatycznie po upływie czasu.
  • Oprócz różnych form broni dostępne będą także modyfikacje wpływające na ich działanie.
  • Przeciwnicy zasadniczo posiadają dwa wskaźniki energii: jeden odpowiada za osłony, drugi za właściwy stan zdrowia. Nadprzyrodzone zdolności bohaterki dobrze działają przeciwko osłonom, ale broń lepiej się sprawdza, gdy należy postawić kropkę nad i.

Poza tym Game Informer zamieścił też artykuł o miejscu, gdzie toczy się akcja - drapaczu chmur będącym siedzibą fikcyjnego Federalnego Biura Kontroli badającego zjawiska nadprzyrodzone. Twórcy zapewnili, że budynek jest duży i znajdują się w nim rozmaite zróżnicowane pod względem wyglądu lokacje (co ma uzasadnienie w fabule).

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment