Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 15.03.2019 18:20
Julian Gollop wyjaśnia, dlaczego Phoenix Point będzie na wyłączność dla Epic Games Store
781V

Julian Gollop wyjaśnia, dlaczego Phoenix Point będzie na wyłączność dla Epic Games Store

Zasłużony brytyjski projektant gier video odpowiedział na krytykę, jaka spadła na niego po zapowiedzi, że Phoenix Point, nowa turowa strategia jego autorstwa, będzie przez rok na wyłączność dla Epic Games Store.

Julian Gollop i David Kaye uczestniczyli w AMA zorganizowanym na serwisie Reddit. Wiele pytań dotyczyło zapowiedzianej ostatnio rocznej wyłączności Phoenix Point dla sklepu Epic Games Store, co nie powinno dziwić. Produkcja gry została bowiem sfinansowana przez graczy na serwisie Fig i wielu sponsorów nie spodziewało się takiego obrotu spraw.

Phoenix Point kolejną grą na wyłączność Epic Game Store

Podczas sesji Gollop i Kaye zapewnili, że chętni mogą otrzymać klucze na Steam lub GOG, które będą mogli wykorzystać po upływie wyłączności, lub poprosić o zwrot pieniędzy. Jednocześnie twórca XCOM podkreślił, że gra nie będzie wymagała włączenia launchera Epic (po uprzednim jej pobraniu i zaktualizowaniu), a zainteresowani będą mogli dodać Phoenix Point do swojej biblioteki Steam.

Co więc z powodami takiej a nie innej decyzji? Twórcy wyjaśnili, że w pierwszej kolejności kierowali się dobrem gry. - Mamy wystarczające środki, aby wydać Phoenix Point, ale umowa z Epic niezwykle pomoże, jeśli chodzi o jakość i udostępnianą po premierze zawartość. Da też naszym pracownikom poczucie bezpieczeństwa i pewność, że sprostają zadaniu pomimo stresu i dużych oczekiwań.

Phoenix Point ma ukazać się we wrześniu tego roku na PC i Xboxa One. Tytuł ma być w założeniach duchowym spadkobiercą XCOM.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-03-15-julian-gollop-defends-epic-games-store-exclusivity-for-phoenix-point

Tagi: