Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.03.2019 21:34
Największa awaria Facebooka od 2008 roku. Firma przeprasza i tłumaczy problem
1272V

Największa awaria Facebooka od 2008 roku. Firma przeprasza i tłumaczy problem

Wczoraj przez większość dnia można było tylko pomarzyć o normalnym korzystaniu z Facebooka i Instagrama. Dopiero dzisiaj w godzinach porannych amerykańskiej korporacji udało się w pełni zapanować nad swoimi serwerami.

Wg serwisu Downdetector wczorajsza awaria serwerów Facebooka była największa w historii działania serwisu. Problem z funkcjami Facebooka oraz Instagrama zgłaszało w Downdetector ponad 7 milionów osób.

Globalna awaria Facebooka

Z pewnością była to największa awaria, którą zaliczył Facebook od 2008 roku. 11 lat temu skutki problemów z serwerami były jednak znacznie mniejsze - na platformie zarejestrowanych było tylko 150 mln użytkowników. Obecnie aktywnie z Facebooka korzysta ok. 2 miliardów ludzi.

Dopiero dzisiaj, ok godz. 17:00 Facebook opublikował wyjaśnienie problemów, które odczuwaliśmy wczoraj. Firma przeprosiła na Twitterze, twierdząc, że globalna awaria była wynikiem "zmiany konfiguracji serwera".

"Wczoraj na skutek zmiany konfiguracji serwera, wiele osób miało problem z dostępem do naszych aplikacji i usług. Rozwiązaliśmy już ten problem a nasze systemy się odświeżają. Przepraszamy za tę niedogodność i doceniamy cierpliwość wszystkich".

Źródło: https://www.radionz.co.nz/news/world/384729/facebook-hit-by-worst-outage-in-its-history

Tagi: awaria facebook instagram