Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 12.03.2019 16:55
Project Hardcore to teraz Ultracore. Zapomniana gra studia DICE ukaże się w maju
1437V

Project Hardcore to teraz Ultracore. Zapomniana gra studia DICE ukaże się w maju

Firma Strictly Limited Games, wydawca gry, poinformował, że Ultracore, znane dotychczas pod nazwą roboczą Project Hardcore, trafi do sprzedaży w maju. Z tej okazji udostępniony też nowy zwiastun.

Ultracore to dwuwymiarowa gra action-adventure w konwencji metroidvanii z burzliwą historią w tle. Pierwotnie tytuł miał ukazać się w 1994 roku na  Commodore Amiga, Sega Mega Drive i Mega-CD. Choć był ukończony w 99 proc., prace nad nim niespodziewanie przerwano. Za produkcję odpowiadało szwedzkie studio DICE (wówczas Digital Illusions), dziś kojarzone przede wszystkim za sprawą serii Battlefield.

Jaki był powód skasowania projektu? Strictly Limited Games w opublikowanym komunikacie wyjaśniło, że gra prezentowała się zbyt ubogo w porównaniu z tytułami, które zmierzały na nowe sprzęty potrafiące generować grafikę 3D (z podobnego powodu, tak swoją drogą, nie został też wydany SNES-owy Star Fox 2), w tym PlayStation.

Ultracore ma ukazać się pod koniec maja. Gra trafi na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Poniżej zamieszczamy wspomniany na wstępie zwiastun i kilkanaście screenów w galerii.

Źródło: https://gematsu.com/2019/03/project-hardcore-officially-titled-ultracore-launches-in-late-may

Tagi: DICE Strictly Limited Games Ultracore