Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.03.2019 13:23
Monster Hunter świętuje 15. urodziny. Nadchodzi nowa gra?
831V

Monster Hunter świętuje 15. urodziny. Nadchodzi nowa gra?

Seria Monster Hunter świętuje 15. urodziny. W rok po gigantycznym sukcesie Monster Hunter World, Capcom jest pewny swego jak nigdy.

15 lat serii Monster Hunter to nie tak dużo, jak wiele innych marek Capcomu. Jednak ciężko uciec od tego, że to jednocześnie jedna z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się marek... w Japonii.

Wiedźmin już w Monster Hunter World. Zwiastun pokazuje nowe polowania Geralta i Ciri

Monster Hunter na rynku pojawiło się w 11 marca 2004 roku na PlayStation 2 i... praktycznie nikogo nie zainteresowało. Gra stała się popularna dopiero wraz z przejściem na PSP, gdzie w Japonii zapanował szał związany z tą produkcją.

Monster Hunter Portable 3rd jest najlepiej sprzedającą się grą w Japonii na PSP, osiągając wynik 4,8 mln sprzedanych kopii gry. W top 5 gier na PSP, aż cztery to seria Capcomu. I to wszystko bez sukcesu na zachodzie.

Dopiero przejście na 3DS-a pomogło choć trochę zdobyć serii na popularności. Jednak to Monster Hunter World pokazał, że seria może być globalnym sukcesem. Ponad 12 milionów sprzedanych kopii na całym świecie jest fantastycznym wynikiem.

Co dalej? Poza nadchodzącym rozszerzeniem Iceborne wygląda na to, że w przygotowaniu jest nowa gra na Switcha, co stara się teasować Yasunori Ichinose na poniższej grafice z japońskiej strony.

Źródło: http://www.monsterhunter.com/15th/

Tagi: Capcom monster hunter

Nie przegap