SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.03.2019 10:11
Paradox otwiera nowe studio w USA - Paradox Tectonic
351V

Paradox otwiera nowe studio w USA - Paradox Tectonic

Paradox Interactive się rozwija. Szwedzkie studio, które święci ostatnio same triumfy, mocno inwestuje. Wczoraj ogłoszono otworzenie nowego oddziału w USA.

Paradox Interactive to szwedzki wydawca/deweloper, który większości znany jest, chociażby ze strategicznych serii Hearts of Iron czy Europa Universalis. Kolejne odsłony są żyłą złota dla studia, które ciągle inwestuje.

Zapowiedź nowego Vampire: The Masquerade już w marcu?

Paradox Tectonic jest nowym studiem deweloperskim otworzonym w Berkeley, Kalifornia. Szefostwo obejmie Rod Humble, jeden z byłych wiceprezesów EA i założyciel Linden Lab, które dało nam Second Life. Humble ma na koncie The Sims 2 i The Sims 3.

Studio w Kalifornii jest szóstym, które wchodzi w skład Paradoksu. Poza główną ekipą w Sztokholmie jest także studio Paradox Arctic w Umeå, mobilny zespół w Malmö, Triumph Studios w Holandii i Harebrained Schemes w Seattle.

Szef Paradoksu, Ebba Ljungerud, uważa że rozwój jest potrzebny i kolejne studio winduje Paradox do roli jednego z największych wydawców i deweloperów na świecie. Na nowe gry studia w Berkeley jeszcze poczekamy.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-03-07-paradox-opens-new-california-studio-paradox-tectonic

Tagi: Paradox Interactive Paradox Tectonic