Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.03.2019 08:46
Left Alive z pierwszą recenzją. Gracze masakrują grę na Steam za kiepską optymalizację
741V

Left Alive z pierwszą recenzją. Gracze masakrują grę na Steam za kiepską optymalizację

Wygląda na to, że Square Enix faktycznie mogło mieć powody do "wyłączenia" streamowania gameplayu na YouTube z Left Alive na PS4.

Square Enix nie zadbało o wcześniejsze wysłanie recenzentów Left Alive. Choć tytuł trafił na rynek już 5 marca, to w Sieci znajdziemy tylko jedną recenzję z włoskiego serwisu Everyeye, który wystawił grze Square Enix ocenę 5/10. Redaktor z Italii krytykuje fatalnie rozwiązane, nieresponsywne sterowanie, kiepską SI i strukturę misji.

Streaming w Left Alive wyłączony "przez błąd"

Kotaku nie wydało jeszcze finalnego werdyktu, ale ich tekst też nie pozostawia złudzeń: Left Alive nie jest udaną produkcją. Gra krytykowana jest za anachroniczne motywy ("to jak podróż w czasie wstecz o dekadę").

"Sterowanie jest sztywne, celowanie powolne a poziom trudności wzrasta tak ostro, że będziesz ciągle umierać. (...) Trudność wynika przede wszystkim z fatalnego sterowania, z SI wrogów, którzy wykrywają cię zbyt łatwo i z okropnego systemu punktów kontrolnych. Zalicz skuchę, a będziesz musiał powtarzać 10-15 minut. A będzie się to zdarzać bardzo często" - pisze redaktor Kotaku.

Zniesmaczeni Left Alive są gracze PC na Steam, którzy krytykują fatalną wg nich optymalizację gry na komputerach. Tylko 16% opinii o Left Alive ma pozytywny wydźwięk na Steam.

Jedna dobra wiadomość jest taka, że Square Enix przywróciło w patchu streamowanie gameplayu z Left Alive na PS4 (na YouTube).

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun premierowy Left Alive.


Tagi: Left Alive Square Enix