Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.03.2019 14:27
Halo Infinite bohater
735V

Halo Infinite wciąż zmierza na Xbox One i PC. Gra pojawi się na E3

Frank O'Connor postanowił szybko uciszyć wszystkie plotki dotyczące przeniesienia Halo Infinite na kolejną generację. Produkcja 343 Industries zmierza na Xboksa One i gracze mogą szykować się na „duchowy reboot”.

Halo Infinite było jedną z niespodzianek Microsoftu na ubiegłorocznym E3, ale tak naprawdę otrzymaliśmy zaledwie skromny zwiastun, który potwierdził prace nad tytułem na zupełnie nowym silniku. Od tego czasu czekamy na większe show i pełna prezentacja gry odbędzie się na tegorocznej imprezie w Los Angeles.

Halo: The Master Chief Collection na PC coraz bliżej

W Sieci pojawiła się plotka, według której 343 Industries zdecydowało się opóźnić premierę Halo Infinite i produkcja będzie dostępna w dniu premiery konsoli nowej generacji od Microsoftu. W ekspresowym tempie zareagował Frank O'Connor, dyrektor ds. rozwoju franczyzy, który potwierdził, że gra trafi na Xboksa One i PC.

Warto zaznaczyć, że Frank nie wypowiedział się tak naprawdę o przeciekach dotyczących wrzucenia Halo Infinite na następny sprzęt – możliwe, że w tej sytuacji produkcja będzie dostępna na obu generacjach. Podobną sytuację widzieliśmy w przypadku między innymi The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

W ostatnich dniach przedstawiciele studia potwierdzili, że Halo Infinite jest „duchowym rebootem”, który rozpocznie zupełnie nową serię. Tytuł może zaoferować elementy RPG, podczas opowieści podejmiemy kilka wyborów, a jednocześnie zapoznamy się z historią na podzielonym ekranie. Na więcej konkretów musimy zaczekać do E3.

Źródło: Twitter

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft