SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.02.2019 14:31
GTA 5 bohater
6752V

GTA 5 miało skłonić 12-latka do zgwałcenia siostry

Ponownie będzie bardzo głośno o produkcji Rockstar. Nastoletni mieszkaniec Wielkiej Brytanii podczas świąt Bożego Narodzenia postanowił zgwałcić własną siostrę – młodzieniec tłumaczy swoje zachowanie wpływem GTA 5.

Podczas ubiegłorocznych świąt Bożego Narodzenia doszło w angielskim Swindon do przerażających scen. 12-letni Brytyjczyk dokonał wielokrotnej próby gwałtu na swojej sześcioletniej siostrze – rodzice w tym czasie spali w pokoju obok.

Najpopularniejsze gry na PS4? Dominuje GTA V i seria FIFA

Sprawa nie wyszłaby na jaw, jednak dziewczynka zwierzyła się swojemu przyjacielowi w szkole, a ten zdecydował się poinformować władze. Chłopiec miał zdecydować się do tak przerażającego czynu po obejrzeniu scen seksu w Grand Theft Auto V – tak przynajmniej twierdzi jego linia obrony.

Nawet w tej sytuacji młodzieniec trafi na 12-miesięcy do pozamiejskiego ośrodka terapeutycznego – sąd skazał go za trzy przypadki gwałtu oraz nakłanianie dziewczyny do aktywności seksualnej. Chłopak przyznał się do winy, wspomniał, że już nigdy by tego nie zrobił, bo „teraz wie, że to jest złe” i na 2,5 roku trafi do rejestru przestępców seksualnych.

Rockstar w GTA 5 pokazało wiele mocnych scen, więc właśnie z tego powodu w produkcję powinny grać wyłącznie osoby dorosłe. Na pudełku z tytułem znajdują się znaczące oznaczenia (18, przemoc, wulgaryzmy), ale oczywiście nie wszyscy rodzice zwracają na to uwagę... W Sieci nie trudno znaleźć opinie, według których zrzucenie winy na tytuł Rockstar to najprostsze wyjście z tej sytuacji – nikt oczywiście nie mówi, że 12-latek nie powinien grać w GTA 5, a najważniejsze jest teraz to, że to gra miała nakłonić chłopaka do zniszczenia życia swojej siostrze.

funnyluke, dzięki za link!

Źródło: https://www.9news.com.au/2019/02/28/11/45/news-uk-boy-12-raped-sister-6-after-watching-grand-theft-auto

Tagi: Grand Theft Auto V rockstar Rockstar North