Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.02.2019 15:59
Final Fantasy X X-2 HD Switch Xbox One
1419V

Final Fantasy X i X-2 HD na zwiastunie. Square Enix promuje nowe wersje

Square Enix przypomniało sobie o powracających „Dziesiątkach”. Wydawca opublikował przyjemny zwiastun, który powinien zainteresować graczy wyczekujących na powrót Final Fantasy X i Final Fantasy X-2 HD. Tytuły już wkrótce trafią na dwie platformy.

Final Fantasy X trafiło pierwotnie w 2001 roku na PlayStation 2, ale Square Enix w kolejnych latach chętnie wrzucało przygodę na kolejne platformy. W 2013 roku odbyła się premiera na PlayStation 3 i PlayStation Vitę, w 2015 roku historia trafiła na PlayStation 4, a w 2016 roku na komputery osobiste.

Square Enix ujawnia szczegóły nt. ostatniego rozszerzenia do Final Fantasy XV

Kolejny krok to konsole Nintendo oraz Microsoftu – na 16 kwietnia zaplanowano premierę edycji na Nintendo Switcha oraz Xboksa One. Będzie to na pewno spora przyjemność dla posiadaczy obu platform, ponieważ „Dziesiątka” wskoczy pierwszy raz na sprzęty MS i Big N.

Jest to oczywiście ulepszona wersja, którą widzieliśmy już w 2013 roku i nie powinniśmy liczyć na wiele usprawnień względem pierwowzoru – w swoim czasie edycja na komputery osobiste otrzymała podbitą rozdzielczość, zawartość International Edition, czy też automatyczny zapis.

W pakiecie zainteresowani zgarną oczywiście Final Fantasy X i Final Fantasy X-2 HD – kontynuacja wyjątkowej „Dziesiątki” nie może równać się z pierwowzorem, jednak przynajmniej w tym wypadku otrzymamy zestaw.

Tagi: Final Fantasy X | X-2 HD Remaster Square Enix