Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 23.02.2019 19:29
Last Idea, mobilne JRPG, od Square Enix
688V

Last Idea. Mobilny JRPG od Square Enix zapowiedziany

Square Enix właśnie zapowiedziało swój najnowszy projekt. Gra Last Idea to JRPG, który początkowo trafi wyłącznie do posiadaczy telefonów z systemami Android oraz iOS. 

Japoński gigant branży może pochwalić się posiadaniem na swoim koncie wielu kultowych gier z gatunku JRPG. Odpowiada on między innymi za serie Final Fantasy, Dragon Quest czy genialnego Chrono Triggera. 

Nad Oninaki czuwa reżyser Chrono Triggera

Square Enix ogłosiło dzisiaj nadejście swojego najnowszego projektu - Last Idea. Gra zadebiutuje w Japonii jeszcze tej wiosny i dostępna będzie na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS

Produkcja ma opowiadać historię poszukiwacza skarbów, który przypadkiem wpada na tajemniczą dziewczynę z amnezją o imieniu Lucrezia. Sytuacja sprawi, że główny bohater zostanie wciągnięty w ogromny spisek i przygodę, o jakiej nawet nie marzył. 

Last Idea to projekt oparty o akcję z mechanizmami hack & slash, które mają być bardzo dobrze przystosowane do dotykowych ekranów telefonów komórkowych. 

Za projekt głównego bohatera odpowiada Gaou, a animację stworzyło studio A-CAT, które zasłynęło z prac nad odcinkami anime Detective Conan. Za oprawą dźwiękową stoi znany w Japonii Shota Kageyama. Kompozytor ma na swoim koncie aranżacje takich gier jak Pokemon Let's Go oraz Super Smash Bros. Ultimate. 

Poniżej możecie obejrzeć krótki zwiastun zapowiadający grę. 

Tagi: jrpg Last Idea Square Enix