Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.02.2019 22:42
Just Cause 4. Twórcy zdradzają plany poprawy jakości gry
1014V

Just Cause 4. Twórcy zdradzają plany poprawy jakości gry

Just Cause 4 sprzedaje się znacznie poniżej oczekiwań Square. Wydawca jednak nie grzebie projektu i daje ekipie Avalanche zielone światło w ratowaniu gry.

Grudniowa premiera Just Cause 4 nie była najlepszym wyborem Square Enix. Co gorsza, deweloperzy dołożyli od siebie i sama gra jakościowo również nie robiła wrażenia. Ogrom błędów, zero nowości, a w wielu przypadkach krok wstecz.

Just Cause 4 na konsolach z nową aktualizacją

Ekipa Avalanche się jednak nie poddaje i zapowiedziano dzisiaj kolejną porcję zmian i poprawek w grze. Tym razem skupiono się przede wszystkim na poprawie grafiki w PC-towej wersji gry. NA oficjalnej stronie pojawił się wpis, w którym studio zdradza, co poprawi.

Poprawiona zostanie roślinność, która teraz będzie rzucać prawidłowy cień, niezależnie od odległości od gracza. Poprawione zostanie także zanikanie widocznych drzew. Poprawiona zostanie także woda w grze, głównie widoczność pod nią oraz efekty świetlne. Również wodospady będą wyglądać realniej.

W dalszej kolejności studio skupi się na stabilności gry, implementacji checkerboard renderingu do 4K na PS4 i Xboksie One. Jeszcze później powinniśmy doczekać się przebudowanego wygładzania krawędzi, które nie będzie powodowało artefaktów obrazu przy oświetleniu z wysokim kontrastem.

Źródło: https://square-enix-games.com/en_GB/topic/jc4-dev-updates

Tagi: Avalanche Studios Just Cause 4 pc playstation 4 Square Enix xbox one