Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 19.02.2019 12:46
Twórcy Wargroove zapowiadają wydanie patcha, który wyeliminuje najpoważniejsze wady gry
315V

Twórcy Wargroove zapowiadają wydanie patcha, który wyeliminuje najpoważniejsze wady gry

Wydany na początku miesiąca Wargroove to bardzo dobrze przyjęty (wersja na Switch może się pochwalić średnią 85 na serwisie Metacritic) duchowy spadkobierca Advance Wars, jednak gra nie ustrzegła się pewnych wad. Jak zapewniają twórcy ze studia Chucklefish, mają one zostać wyeliminowanie w nadchodzącej aktualizacji.

Deweloperzy poinformowali o swoich zamiarach na serwisie Reddit. Oto czego możemy się spodziewać po nadchodzącym patchu:

  • Chyba najważniejsza zmiana - możliwość aktywacji checkpointu w dowolnym momencie podczas wykonywania misji. Będziemy mogli go włączyć, kiedy zechcemy, ale aktywny będzie tylko jeden (słowem, będzie to działać jak np. quick save w Advance Wars: Dark Conflict).
  • Zmiany w poziomie trudności. Dostępnych będzie pięć stopni - Story, Easy, Medium, Hard oraz Custom, przy czym domyślny będzie Hard (jako jedyny umożliwi on też zdobycie oceny S).
  • Opcja pozwalająca dodać boty kierowane przez sztuczną inteligencję do bitew sieciowych, a także siedem nowych map zaprojektowanych z myślą o kooperacji.
  • Szybsze przełączanie cutscenek i opcja przyspieszenia ruchów jednostek biorących udział w bitwach.
  • Dodany zostanie również komunikat z prośbą o zatwierdzenie zakończenia tury (byśmy nie kończyli jej przez pomyłkę).
  • Pomniejsze zmiany (usunięcie bugów, poprawki w graficznym interfejsie itd.).

Chucklefish nie podało, kiedy patch zostanie udostępniony. Co więcej, oprócz poprawek w przyszłości możemy się też spodziewać rozszerzeń (DLC) oferujących dodatkową zawartość.

Naszą recenzję Wargroove znajdziecie tutaj.

Gra jest dostępna w tej chwili na PC oraz konsolach Nintendo Switch i Xbox One. Wersja na PS4 ma ukazać się w niedalekiej przyszłości.

Tagi: Chucklefish Games Wargroove

Nie przegap