Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.02.2019 15:43
Apple szykuje nową wersję MacBooka Pro
889V

Apple szykuje nową wersję MacBooka Pro

Jeśli wierzyć plotkom, w tym roku MacBook Pro może doczekać się wreszcie odświeżenia i nowych wersji, w tym tej z 16-calowym ekranem.

MacBooki od dawna oferują maksymalną przekątną 15,6 cala, co dla niektórych jest zdecydowanie za mało. Plotki, których źródłem jest analityk Apple Ming-Chi Kuo, mówią o nowych modelach MacBooka.

Nowsze komputery Mac nie do naprawienia na własną rękę. Software'owa przeszkoda Apple

Na rynek miałoby trafić urządzenie oferujące przekątną 16, może 16,5 cala, co miałoby zostać osiągnięte przez zmniejszenie ramek, co pozwoliłoby zachować wymiary urządzenia. O ewentualnym skoku w wydajności podzespołów nic nie wiadomo.

Z drugiej strony, 13-calowy model miałby doczekać się mocniejszych bebechów. Do tej pory maksymalnie można w niego włożyć 16 GB RAM. To miałoby ulec zmianie i Apple pozwoliłoby dołożyć drugie tyle, oferując maksymalnie 32 GB pamięci RAM. Trzeba jednak pamiętać, że mając na uwadze cennik Apple, byłoby drogo. Nawet bardzo.

Na ten moment, więcej informacji/plotek na ten temat nie ma, co nie znaczy jednak, że w najbliższej przyszłości nie pojawi się coś nowego.

Źródło: https://www.macrumors.com/2019/02/17/16-inch-macbook-pro-2019-kuo/

Tagi: apple macbook pro