SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.02.2019 14:50
Samsung wycofuje się z rynku odtwarzaczy 4K
1603V

Samsung wycofuje się z rynku odtwarzaczy 4K

Lista producentów odtwarzaczy 4K zaczyna się kurczyć. Jak donoszą zachodnie serwisy, Samsung planuje wycofać się z rynku dedykowanych urządzeń do odtwarzania płyt Blu-ray 4K.

W dobie rosnącego udziału streamingu materiałów wideo i coraz lepszych kodeków do kompresji materiałów wydawać by się mogło, że nośniki filmowe odejdą do lamusa. Jednak nisza, jaką sobie zagospodarowały filmy 4K, ma się dobrze.

Samsung zapowiada nowe TV QLED na 2019 rok

Jednak kolejni producenci się wycofują z wydawania nowych modeli. Po Oppo czas na koreańskiego Samsunga, który, co prawda nie zrobił tego oficjalnie, ale informatorzy donoszą, że w tym roku nie pojawi się żaden nowy model odtwarzacza i ostatnim, jaki wypuścił Samsung, pozostanie M9500.

Samsung co prawda miał w planach wypuszczenie jeszcze jednego odtwarzacza w tym roku, ale pomysł zarzucono i postanowiono się ostatecznie z rynku wycofać. Decyzja ta ma dotknąć także odtwarzaczy FullHD, ale tutaj o tym ruchu donosi jak na razie jedno źródło, więc lepiej traktować informację jako niepotwierdzoną.

Oczywiście konsumenci nie zostaną na lodzie, bo na rynku są odtwarzacze takich firm jak Sony, Panasonic, Pioneer czy Yamaha. No i starsze modele Oppo czy Samsunga.

Źródło: https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2019/02/15/samsung-quits-4k-blu-ray-player-market/#228687a21577

Tagi: samsung