Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 18.02.2019 14:25
Sprzedaż w Wielkiej Brytanii - Far Cry: New Dawn na pierwszym miejscu, Metro tuż za nim, zawodzi Crackdown 3
1171V

Sprzedaż w Wielkiej Brytanii - Far Cry: New Dawn na pierwszym miejscu, Metro tuż za nim, zawodzi Crackdown 3

Ubiegły tydzień pod względem sprzedaży był najgorętszym od świąt. Aż cztery duże gry przebiły się do pierwszej dwudziestki.

Najlepiej sprzedającą się grą ubiegłego tygodnia został Far Cry: New Dawn, co nie powinno dziwić, jednak względem poprzedniej części, czyli Far Cry 5, sprzedaż była słabsza aż o 86,5 proc. Sytuację częściowo tłumaczy fakt, iż New Dawn jest spin-offem, a nie główną odsłoną cyklu, jednak serwis GamesIndustry.biz zauważa też, że w przeszłości podobne tytuły radziły sobie lepiej, np. Far Cry Primal, który wykręcił prawie cztery razy lepszy wynik w analogicznym czasie.

Drugie miejsce zajęło Metro Exodus. Do pierwszego miejsca na pudle produkcji 4A Games zabrakło raptem 2 tys. egzemplarzy (zestawienie uwzględnia tylko sprzedaż pudełkowych edycji). Gra poprawiła też wynik Metro: Last Light.

Inny debiutant, Jump Force, zajął czwarte miejsce, co jest kolejnym dobrym rezultatem osiągniętym przez Bandai Namco w tym roku (po Ace Combat 7 i remasterze Tales of Vesperia). Zawiódł natomiast Crackdown 3, który nie przebił się do pierwszej dziesiątki. Wynik 'trójki' to ledwie 10 proc. tego, co osiągnął Crackdown 2 w 2010 roku. Pozwoliło to wskoczyć dopiero na trzynastą pozycję.

Tak prezentuje się pierwsza dziesiątka (zestawienie przygotowane przez UKIE/GfK):

  1. Far Cry: New Dawn
  2. Metro Exodus
  3. Red Dead Redemption 2
  4. Jump Force
  5. FIFA 19
  6. Resident Evil 2
  7. New Super Mario Bros. U Deluxe
  8. Kingdom Hearts III
  9. Mario Kart 8: Deluxe
  10. Call of Duty: Black Ops 4

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-02-17-uk-charts-far-cry-new-dawn-is-no-1-but-metro-exodus-is-the-real-winner

Tagi:

Nie przegap