SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.02.2019 08:36
The Legend of Zelda: Link’s Awakening zadebiutuje w tym roku
1416V

The Legend of Zelda: Link’s Awakening zadebiutuje w tym roku

The Legend of Zelda: Link’s Awakening, remake gry wydane w 1993 roku, pojawi się na Switchu jeszcze w tym roku.

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, Nintedo potwierdziło wydanie w tym roku nowej Zeldy, którą będzie remake produkcji wydanej w 1993 roku na GameBoya. The Legend of Zelda: Link’s Awakening, bo o tej produkcji mowa, zostanie odświeżone graficznie, bez większych zmian w mechanice.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Zobaczcie świetną animację stworzoną przez fanów

The Legend of Zelda: Link’s Awakening jest jedną z nielicznych gier w serii, która nie dzieje się w Hyrule. Nie znajdziemy też tutaj księżniczki Zeldy. Link ląduje na wyspie Koholint, z której by się wydostać, musi obudzić starożytnego Wieloryba. W tym celu zaczyna szukać ośmiu instrumentów.

Co ciekawe, gra zaczynała jako port The Legend of Zelda: A Link to the Past na GameBoya, ale z biegiem czasu uznano, że lepiej będzie gdy handheld dostanie zupełnie nową grę. Przy jej produkcji pracował m.in. Takeshi Tezuka i Yoshiaki Koizumi.

The Legend of Zelda: Link’s Awakening na Switcha nie będzie jednak pierwszym odświeżeniem gry. W 1998 roku na GB Color pojawiło się The Legend of Zelda: Link's Awakening DX. Premiera remake'u na Switcha zaplanowana została na ten rok.

Tagi: galeria nintendo switch The Legend of Zelda: Link’s Awakening wideo