SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2019 12:56
Liga Mistrzów Online w UEFA TV
1278V

Liga Mistrzów na nowej platformie streamingowej. UEFA TV może trafić w gust wielu widzów

Dzisiaj wieczorem ponownie usłyszymy hymn Ligi Mistrzów. Aktualnie spotkania są w Polsce dostępne niemal wyłącznie w Polsacie, ale najwidoczniej już za kilka lat wielu widzów może sięgnąć po platformę Uefy. Firma oficjalnie potwierdziła prace nad nową platformą streamingową.

Nie tylko gry, filmy oraz seriale chcą podążyć drogą platform streamingowych. UEFA również przygotowuje się do wystartowania z własną usługą, która choć może zainteresować fanów piłki nożnej z całego świata, to jednak na początku propozycja będzie dostępna wyłącznie dla wybranych kibiców.

Shazam! prezentowany przez Warner Bros. Nowe sceny z filmu

Federacja piłkarska UEFA potwierdziła start nowej platformy streamingowej – UEFA TV (nazwa robocza) na początku będzie dostępna dla wybranych widzów, ponieważ aktualnie firma posiada umowy dotyczące praw telewizyjnych w Europie oraz Ameryce Północnej.

Podpisane umowy mają zakończyć się w 2021 roku i wtedy to UEFA TV ma wystartować globalnie – niestety na takie przyjemności będziemy musieli zaczekać, jednak możecie mieć pewność, że już za trzy lata otrzymamy możliwość oglądania meczów Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy na specjalnej platformie.

W sumie podobną propozycję widzimy w przypadku WRC+ czy też NHL TV, więc mogliśmy sądzić, że to w zasadzie kwestia czasu, gdy UEFA zdecyduje się na przygotowanie własnej propozycji.

Oczami wyobraźni (marzyciela...) widzę taki „Netflix dla kibiców”, w którym moglibyśmy za dobrą cenę oglądać wszystkie najważniejsze ligi... Niestety, w Polsce nawet decydując się na przykładowo Eleven nie możemy mieć pewności, że zobaczymy wszystkie najważniejsze mecze Bundesligi, ponieważ firmy dzielą się prawami.

Źródło: https://www.press.pl/tresc/56189,uefa-uruchomi-platforme-streamingowa-z-meczami-ligi-mistrzow-i-ligi-europy

Tagi: Liga Mistrzów Liga Mistrzów UEFA uefa uefa tv