SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2019 15:55
Kingdom Hearts 3 watermark
1872V

Kingdom Hearts 3 posiada duże znaki wodne w jednym ze zwiastunów. Square Enix nie dopilnowało licencji

Square Enix nie zadbało o wszystkie licencje podczas przygotowania Kingdom Hearts 3. W rezultacie podczas jednego ze zwiastunów czujni gracze dostrzegli „Arnolda”.

W Kingdom Hearts III odwiedzamy wiele pięknych światów Disneya. Gracze mogą biegać z między innymi bohaterami „Toy Story”, „Piratami z Karaibów”, czy też odwiedzają bohaterów „Krainy Lodu”. To właśnie w tym ostatnim pojawiły się znaki wodne.

Walkman i słuchawki od Sony z motywem Kingdom Hearts 3

W produkcji Square Enix nie mogło zabraknąć najbardziej znanej piosenki z „Krainy Lodu” – gracze słyszą kultową „Mam tę moc” i podczas utworu możemy zobaczyć nie tylko bohaterów z Kingdom Hearts 3, ale również... „Arnolda”.

Znaki wodne „Arnold” zostały dodane przez producentów programu do animacji Maya – twórca może je usunąć w momencie, gdy posiada licencję na program. Oczywiście możemy mieć pewność, że Japończycy dopilnowali wszystkich formalności w przypadku relacji na linii SquareEnix-Disney, ale najwidoczniej jeden z animatorów nie zgłosił problemów z oprogramowaniem lub... Zrobił to później i zapomniał podmienić pliki.

Gry zazwyczaj są renderowane w czasie rzeczywistym i często wstawki działają na silniku z gry, ale w tym wypadku widzimy scenę z animacji, która została odpowiednio rozszerzona – przez postacie z Kingdom Hearts 3.

Scenę z „Arnoldem” możecie zobaczyć na poniższym materiale – zróbcie pauzę w 9:55.

Źródło: https://kotaku.com/someone-left-a-watermark-in-kingdom-hearts-iii-1832529135

Tagi: Kingdom Hearts III Square Enix