SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.02.2019 20:15
Apex Legends giełda EA
1797V

Apex Legends skarbem EA. Gra Respawn pomogła odnieść sukces na giełdzie

Szefowie Electronic Arts mogą z dumą patrzeć na wyniki osiągane przez Apex Legends. Nowa gra Respawn Entertainment pomogła korporacji osiągnąć świetne wyniki na giełdzie i akcje korporacji wciąż rosną.

Electronic Arts w tym tygodniu przedstawiło swoje wyniki finansowe, które nie spodobały się inwestorom. To właśnie z tego powodu ceny akcji korporacji znacząco spadły, jednak firma osiąga coraz lepsze wyniki dzięki Apex Legends.

Apex Legends goni Fortnite. Oszałamiająco szybki sukces studia Respawn

Przed ogłoszeniem wyników pojedyncza akcja Electronic Arts kosztowała 92,52 dolara, ale już po opublikowaniu raportu zainteresowani musieli zapłacić 79,26 dolara. Był to znaczący spadek, który byłby pewnie problemem dla firmy na przestrzeni następnych miesięcy, jednak sytuację udało się bardzo szybko naprawić.

Kapitalne rezultaty generowane przez Apex Legends sprawiły, że w rekordowym momencie (piątek rano) cena akcji EA poszybowała w górę do 95,60 dolarów i dzisiaj wynik zatrzymał się na 94,69 dolarów... Jest to znaczący wzrost względem połowy tego tygodnia.

Możemy oczywiście przypuszczać, że to początek pozytywnych rezultatów, ponieważ Apex Legends angażuje coraz większą liczbę graczy, którzy chętnie biegają po wielkiej mapie, wcielają się w bohaterów i starają się zostać legendami.

Warto pamiętać, że Respawn przedstawiło już plany na następne 12 miesięcy.

Electronic Arts giełda Apex

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment