Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.02.2019 14:52
Romans: Age of Caesar logo
553V

Romans: Age of Caesar. Twórcy Twierdzy zapowiadają nową grę

Romans: Age of Caesar to najnowsza gra ekipy Firefly Studios, która znana jest z serii Twierdza. Deweloper zabierze nas w czasy starożytnego Rzymu, oferując ciekawe spojrzenie na gatunek city builder.

Ekipa Firefly Studios aktualnie pracuje od dłuższego czasu nas Stronghold Next, nowym tytułem w znanej na naszym rynku serii. Pierwszy pokaz gry zaplanowano na wiosenny okres roku, a na E3 gra pojawi się w formie grywalnej.

Okazuje się jednak, że studio od pewnego czasu pracowało także nad nowym tytułem, który mocniej skręcił w kierunku tzw. city buildera. Romans: Age of Caesar jak wskazuje nazwa, zabiera nas do starożytnego Rzymu.

W grze będziemy budowali miasto i rozwijali jego potencjał. Ale nie zrobimy tego samemu, a współpracując z innymi. Produkcja będzie nastawiona na sieciową grę i w obrębie jednej prowincji, będziemy mogli współrządzić w maksymalnie 15 osób.

Całość przypominać stylem gry prawdopodobnie będzie Stronghold: Kingdoms, nad którym prace wystartowały w 2007 roku, w 2009 udostępniono pierwszą wersję testową, a do sprzedaży tytuł trafił w 2012 roku. Na razie Romans: Age of Caesar jest w fazie alpha i do testów możecie zapisać się na oficjalnej stronie.

Tagi: FireFly Studios pc Romans: Age of Caesar wideo