Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.02.2019 20:48
PlayStation 5 mocne gry i data premiery
13738V

PlayStation 5 ma zadebiutować z zestawem mocnych gier. Sony podobno podąży drogą PlayStation 4

PlayStation 4 osiągnęło olbrzymi sukces i podobno Japończycy zamierzają w przypadku nowej generacji czerpać garściami z tego sukcesu. Zdaniem jednego z analityków konsola trafi na rynek pod koniec 2020 roku.

W ostatnich tygodniach jesteśmy karmieni kolejnymi analizami rynku przygotowywanymi przez specjalistów. Większość analityków przewiduje premierę PlayStation 5 na koniec 2020 roku i taką samą koncepcję prezentuje Hideki Yasuda.

PlayStation 5 ma zadebiutować w przyszłym roku. Sony musi reagować na sprzedaż PlayStation 4

Przedstawiciel japońskiego Ace Research Institute jest przekonany, że PlayStation 5 trafi na rynek pod koniec 2020 roku i już w dniu premiery urządzenie ma zapewnić wiele mocnych produkcji. Na takie rozkosze nie mogliśmy liczyć w przypadku PlayStation 4, jednak producent w tej sytuacji może uczyć się na błędach.

Yasuda uważa, że w przypadku PlayStation 5 firma nie zamierza zmienić modelu biznesowego i ponownie urządzenie w dniu premiery kupimy za mniej niż 499 dolarów – next-gen ma być wyceniony podobnie do PlayStation 4.

Nie możemy mówić w tym wypadku o jakichkolwiek pewniakach, bo jak wiadomo Sony wciąż nie ogłosiło swojego planu. Japończycy nie pojawią się na E3 2019, a firma wciąż ma kilka mocnych hitów, które w przeciągu następnego roku powinny zadebiutować na PlayStation 4.

Warto pamiętać, że PlayStation 4 zbliża się do 100 mln sprzedanych egzemplarzy.

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-will-be-a-high-end-console-priced-at-under-500-says-analyst

Tagi: cena data premiery playstation 4 PlayStation 5 sony