Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.02.2019 12:03
PlayStation Classic wtopą. W Kanadzie wyprzedaż za $30, za darmo w Kuwejcie
6794V

PlayStation Classic wtopą. W Kanadzie wyprzedaż za $30, za darmo w Kuwejcie

Cena PlayStation Classic spada coraz bardziej. W Kanadzie sklepy pozbywają się sprzętu za półdarmo, a Kuwejt rozdaje PS Classic za darmo...

Ujawnienie PlayStation Classic połączone było ze sporym zainteresowaniem. Dla wielu sprzęt Sony to konsola ich dzieciństwa, która przypomina najlepsze (bo beztroskie) czasy dzieciństwa Jednak gdy sprzęt pojawił się w sprzedaży, okazało się, że jakościowo jest słabo.

Cena PlayStation Classic spada w zastraszającym tempie. Co poszło nie tak?

Dobór gier na PlayStation Classic także budził wątpliwości. Sporo gier po prostu jest najwyżej średnia. Brakuje wielu hitów, a te, które są, działają w 50 Hz, czyli w wolniejszej wersji. Również jakość emulacji jest słaba, co jak na taki sprzęt nie powinno mieć miejsca.

Nie powinno więc nikogo dziwić, że zainteresowanie minikonsolą było słabe. Na tyle, że bardzo szybko sprzęt przeceniano z początkowych 459 złotych. Ostatnio w Polsce mogliśmy dorwać PS Classic nawet za niecałe 250 złotych.

Lepsze ceny jednak mają w Kanadzie. Jedna z tamtejszych sieci wyprzedaje sprzęt za 29,97 dolarów kanadyjskich, co daje około 85 złotych.

Jeszcze lepszą ofertę ma sieć sklepów X-Cite, która do każdego zakupu PlayStation 4 (obojętnie jaki model) daje gratisowo albo DualShocka 4, albo PlayStation Classic.

Cóż, nie udała się ta konsola Sony, wyjątkowo nie udała...

Tagi: playstation playstation classic

Nie przegap