SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2019 16:21
CS GO bany vac styczeń
1558V

CS:GO z rekordową liczbą banów w styczniu

Valve nie zamierza tolerować oszustów na serwerach Counter-Strike: Global Offensive. Firma ponownie zwiększyła liczbę banów VAC i jeśli system będzie nadal wyłapywał oszustów z taką łatwością, to już wkrótce firma dobije do 1 mln usuniętych zawodników z serwerów w jednym miesiącu.

CS:GO jest dostępny za darmo, więc produkcja Valve przyciąga do siebie wszystkich graczy. Na serwery loguje się wielu oszustów, jednak twórcy nie tolerują klientów, którzy psują zabawę społeczności.

Virtus.pro wygrywa z AGO Esports! Nowy skład z cennym zwycięstwem

To właśnie z tego powodu w samym styczniu z Counter-Strike: Global Offensive zostało usuniętych 909 204 graczy! W tej sytuacji poznaliśmy konkretną liczbę VAC banów, więc możemy podejrzewać, że liczba usuniętych klientów przekroczyła już milion – w końcu wielu fanów otrzymało również „standardowe” bany.

Valve Anti Cheat Ban działa wyjątkowo dobrze, a warto podkreślić, że system uczy się na żywym organizmie i ma osiągać jeszcze lepsze rezultaty. Twórcy CS:GO chcą mieć pewność, że ich produkcja zostanie w pełni wyczyszczona.

Co ciekawe, styczeń to kolejny rekord CS:GO, ponieważ na serwerach bawiło się średnio jednocześni 401 366 fanów strzelanki. To najwyższy rezultat wygenerowany przez tytuł od dnia premiery – oczywiście jest to możliwe dzięki przejściu tytułu na model biznesowy free-2-play.

Źródło: Twitter

Tagi: Counter-Strike: Global Offensive valve Valve/Hidden Path Entertainment