SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2019 14:23
michael condrey glen schofield Take-Two 2K Games
579V

Take-Two zgarnia talenty Activision i założycieli Sledgehammer Games. Trwają prace nad tajną grą

Take-Two postanowiło zainwestować w nowe studio. Wciąż niepotwierdzony zespół pracuje nad zupełnie nową produkcją, która wyląduje już na konsolach nowej generacji. Studio może w spokoju rozwijać tajne IP.

Sledgehammer Games w 2017 roku świętowało sukces Call of Duty: WWII, a założyciele studia już w lutym otrzymali od Activision nowe zadania... Tak przynajmniej sytuację przedstawił wydawca, jednak najwidoczniej sprawa wyglądała inaczej.

Sledgehammer Games traci dwóch współzałożycieli. Producenci Call of Duty: WWII z awansami

Glen Schofield oraz Michael Condrey zdecydowali się opuścić Activision. Twórcy nie chwalili się tą decyzją, ponieważ wiele na to wskazuje, że dość szybko rozpoczęli prace dla Take-Two i wspólnie założyli nowe studio.

Specjalny oddział 2K Games pracuje nad tajną grą – aktualnie nie poznaliśmy nawet nazwy zepsołu, jednak wszystko zostanie ogłoszone w niedalekiej przyszłości. Deweloperzy chwalą sobie „kreatywną i techniczną autonomię”, więc najwidoczniej zespół może korzystać z dowolnego silnika i rozwija wybrane przez siebie IP.

Aktualnie autorzy nie mówią za wiele, więc tak naprawdę nie wiemy, czy autorzy zdecydowali się na nową markę lub rozwijają jeden ze światów Take-Two. Jedno jest pewne – akurat Condrey i Schofield posiadają doświadczenie, które sprawia, że na ich produkcję naprawdę warto zaczekać.

Warto przypomnieć, że Activision ma spore problemy po rozstaniu z Bungie, a w 2019 roku powinniśmy zobaczyć Call of Duty: Modern Warfare 4.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2019/02/04/former-sledgehammer-founder-joins-take-two-and-2k-games

Tagi: Activision glen schofield michael condrey Sledgehammer Games