SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 03.02.2019 12:49
jade empire
995V

EA ponownie rejestruje markę Jade Empire

Pamiętacie jeszcze Jade Empire? Electronic Arts, które posiada prawa do tej marki właśnie sobie o niej przypomniało i postanowiło zarejestrować na nowo markę w odpowiednim urzędzie.

Jade Empire to produkcja Bioware, która trafiła na Xboksa w 2005 roku, a dwa lata później pojawiła się także na PC-tach. Ciekawy RPG zabierający nas na Daleki Wschód szybko zdobył grono wiernych fanów.

Już w poniedziałek EA zapowie Titanfall: Battle Royale?

Niestety dla nich, EA nigdy nie podjęło się kontynuowania marki. Jedyną nowością było udostępnienie gry w platformach cyfrowych (Steam, GOG), by zachować kompatybilność ze współczesnymi systemami. Pojawił się także port na iOS za który odpowiedzialny była ekipa Aspyr.

I nikt nawet nie brał pod uwagę tego, że EA faktycznie może wiązać z marką plany. A tutaj z niczego pojawia się informacja o ponownym zarejestrowaniu marki. Wniosek EA wpłynął 25 stycznia, upubliczniono go chwilę później.

Momentalnie pojawiły się podekscytowane komentarze na temat remake'u, ale bądźmy realistami - Electronic Arts ma w katalogu tyle gier, które można odświeżyć, że Jade Empire nie leży nawet w trzecim rzędzie. Czyli co? Remaster? Być może. A może to po prostu nic nie znaczące odnowienie marki. Czas pokaże.

Źródło: https://companyprofiles.justia.com/company/electronic-arts/trademarks/trademark

Tagi: BioWare Electronic Arts Jade Empire Microsoft Game Studios