SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.02.2019 13:10
Chmura PlayStation 5  Sony
1904V

Sony: Chmura nie zagrozi sprzedaży konsol przez przynajmniej 5 następnych lat

Dyrektor finansowy Sony zmierzył się z pytaniem dotyczącym zagrożeń, z którymi może borykać się marka PlayStation w kolejnych latach. Hiroki Totoki jest przekonany, że chmura przynajmniej aktualnie nie wpłynie na sytuację konsol.

Japończycy świętują kolejny udany kwartał. PlayStation 4 wciąż sprzedaje się bardzo dobrze, więc Sony może w spokoju patrzeć w przyszłość. Na spotkaniu z inwestorami pojawił się Hiroki Totoki, który wypowiedział się o potencjalnych zagrożeniach.

PlayStation 4 zbliża się do 100 mln. Kapitalne wyniki urządzenia

Dyrektor finansowy wspomniał, że jednym z problemów, z którymi będą zmuszeni zmierzyć się wszyscy producenci konsol są gry free-2-play. Takie tytuły cieszą się coraz większym zainteresowaniem odciągając jednocześnie klientów od kupowania nowych produkcji.

Totoki wspomniał również o przenoszeniu gier do chmury – w tym wypadku zagrożony jest fizyczny sprzęt (konsole), ale zdaniem Japończyka sytuacja nie wpłynie na rynek w przynajmniej pięciu najbliższych latach.

Sony zamierza stale współpracować z partnerami third-party i tym samym oferować im korzystny udział w przychodach, by móc zapewnić swoim graczom wyjątkowe produkcje. Przedstawiciel korporacji podkreślił, że firmy bardzo popierają PlayStation i może to pomóc w uniknięciu negatywnych wyników.

Nie możemy zapomnieć, że Sony zaprasza do testowania nowego firmware PlayStation 4, nadal możemy skorzystać z PlayStation Humble Bundle (9 gier za 56 zł), a przychody PlayStation są większe niż cały dział growy Microsoftu i Nintendo razem wzięte.

Źródło: https://twinfinite.net/2019/02/sony-cloud-vs-ps4/

Tagi: chmura playstation 4 playstation 5 sony