Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 27.01.2019 10:19
Anthem. Producent wykonawczy przeprasza za porażkę VIP Demo
2962V

Anthem. Producent wykonawczy przeprasza za porażkę VIP Demo

Anthem jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku i tytułem ostatniej szansy dla kultowego BioWare - jeśli tym razem ich gra zaliczy porażkę, Electronic Arts zacznie rozważać zamknięcie studia.

W ten weekend rozpoczęły się pierwsze poważne sieciowe testy gry pod nazwą VIP Demo, do którego dostęp mieli tylko gracze z kodem zaproszeniowym.

Anthem z ogromnym zainteresowaniem. Serwery nie wytrzymały

Demo Anthem przeciążyło serwery

Szybko okazało się, że zarówno EA, jak i BioWare nie byli przygotowani na takie zainteresowanie, jakie spotkało ich grę - przez natłok graczy próbujących w jednym momencie zabawić się przy Anthem, serwery po prostu zaliczyły zgon.

Odpowiedzialny za całe wydarzenie Chad Roberston oficjalnie przeprosił fanów Anthem, grzecznie wyjaśnił, że wewnętrzne testy przeprowadzone przez studio nie zwiastowały takiej katastrofy i obiecał rekompensatę.

Demo Anthem na Twichu

Każdy, kto brał udział w VIP Demo, otrzyma darmowy strój. Ponadto nie omieszkano pochwalić się wynikami popularności nadciągającego shootera. Według oficjalnych danych na serwisie Twitch.tv w jednej chwili transmisje z Anthem oglądało aż 300 tysięcy osób, zaś łączny czas oglądania to 100 milionów minut. Jak piszą sami twórcy, są to wyniki porównywalne do tych, jakie osiąga Fortnite.

Tagi: Anthem BioWare Electronic Arts

Nie przegap