Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 26.01.2019 10:15
Jump Force. Bohater serii Dragon Quest dołączy do walki
660V

Jump Force. Bohater serii Dragon Quest dołączy do walki

Dragon Quest jest jedną z najpopularniejszych i najważniejszych serii jRPG-ów w naszej branży, a jego wpływ na pop-kulturę w Kraju Kwitnącej Wiśni jest wprost ogromny. Nic zatem dziwnego, że Weekly Shonen Jump wydało swego czasu opartą na niej mangę.

Do premiery Jump Force zostało już stosunkowo mało czasu, dlatego najbardziej zagorzali fani anime i mang powiązanych z magazynem Weekly Shonen Jump zacierają ręce i szykują się do zabawy.

Jump Force prezentuje fabułę. Zwiastun zapowiada atrakcje

Jakiś czas temu padła plotka, jakoby bohater mangi opartej na growej serii Dragon Quest, również miałby się pojawić w nadchodzącej produkcji Spike Chunsoft. Okazuje się, że pogłoska była prawdziwa i niejaki Dai, z cyklu pod tytułem Dragon Quest: The Adventures of Dai, dołączy do wielkiej bitwy zorganizowanej z okazji 50. urodzin WSJ.

 

Wspomniane przygody młodego wojownika wydawane były w latach 1989-1996 i doczekały się aż 37 tomów, które rozeszły się w nakładzie ponad 50 milionów sztuk - jest to  jeden z najlepszych rezultatów w historii Weekly Shonen Jump. Ponadto cykl doczekał się aż 3 filmów animowanych, a co przy tym wszystkim jest nieco zaskakujące, w pracach nad całym projektem nie brał udziału sam Akira Toriyama.

Tagi: Bandai Namco Jump Force Spike Chunsoft