Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 26.01.2019 17:00
Resident Evil 2. Autorzy fanowskiego remake'u uwzględnieni w napisach końcowych
1608V

Resident Evil 2. Autorzy fanowskiego remake'u uwzględnieni w napisach końcowych

Remake Resident Evil 2 w końcu się ukazał. Jednak na jego premierę musieliśmy trochę poczekać, aż w pewnym momencie sami fani gry próbowali wskrzesić przygody Leona Kennedy'ego i Claire Redfield.

Capcom wskrzesił i odrestaurował kultową grę sprzed 20 lat. Jednak remakiem drugiego Residenta mogliśmy się cieszyć kilka lat wcześniej, gdyby nie anulowanie projektu przez wydawcę.

Resident Evil 2. Capcom serwuje 60 klatek na sekundę - ale tylko na PS4 Pro i Xbox One X

Invader Studios to niewielkie włoskie studio, które w 2014 roku starało się przywrócić do życia Resident Evil 2.  Odświeżona przez fanów produkcja - Resident Evil 2 Reborn - miała się ukazać w grudniu 2014 r. i być dostępna zupełnie za darmo. Film prezentujący gameplay w kilka tygodni zdobył ponad milion wyświetleń.

Projekt nie uszedł uwadze Capcomu, który postanowił wystosować prośbę do deweloperów Invader Studios o anulowanie projektu z uwagi na nadchodzące plany firmy. Jakie one były i co z nich wyszło doskonale wiemy - 25 stycznia ukazał się remake, który został zapowiedziany 12 sierpnia 2015 roku. 

Capcom obiecał twórcom, że ich praca nie pójdzie na marne. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć, że deweloperzy wydanego remake'u rzeczywiście mogli korzystać z materiałów stworzonych przez fanów.

Dlatego nie powinno nikogo dziwić to, że deweloperzy Capcomu postanowili docenić Włochów i umieścić w napisach końcowych specjalne podziękowania dla autorów niedoszłego Resident Evil 2 Reborn. 

Jeśli ciekawi Was czy pomimo anulowania fanowskiego Residenta Invader Studios nadal tworzy gry to możemy Was zapewnić, że tak. W czerwcu tego roku ma się ukazać Daymare 1998, oparty na materiałąch, które miały zostać umieszczone w poprzednim projekcie.

 

Tagi: Capcom Invader Studios pc playstation 4 Resident Evil 2 (2019) resident evil 2 reborn wideo Xbox One