BioWare chciało stworzyć trzecią część Star Wars: Knights of the Old Republic

News
1652V
BioWare chciało stworzyć trzecią część Star Wars: Knights of the Old Republic
Grzegorz Cyga | 19.01.2019, 19:30

Chcielibyście, aby Star Wars: Knights of the Old Republic 3 się ukazało? Deweloperzy BioWare także i jak się okazuje kilkukrotnie próbowano rozpocząć pracę nad grą.

Star Wars: Knights of the Old Republic 1 i 2 to jedne z najlepszych gier nie tylko z uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale także w historii. Na trzecią część tego zacnego RPG-a czekamy już 15 lat. Jesteście ciekawi czy w ogóle były szanse na kontynuacje?

Electronic Arts jest „w pełni zaangażowane” w gry z uniwersum Star Wars

I tak i nie - dziennikarz Kotaku, Jason Schreier wyznał na swoim Twitterze, że według jego informacji BioWare kilkukrotnie zgłaszało chęć stworzenia trzeciego KOTOR-a i prezentowało Electronic Arts swoje pomysły. Niestety wydawca gry, którym jest wspomniane EA nie podzielało entuzjazmu deweloperów i fanów i za każdym razem odrzucało pomysły BioWare.

Na łamach Kotaku redaktor starał się zgłębić problemy z jakimi borykał się wydawca i z jego badań wynika, że z powodu wyników badań konsumenckich EA boi się zaryzykować i wydać produkt, który będzie odbiegał od wizerunku Gwiezdnych Wojen ustalonego przez oryginalną trylogię filmową.

Ponadto odkąd EA odkryło sukces, jaki osiągają mikrotransakcje, które są obecne chociażby w serii FIFA wydawca, a przede wszystkim prezes Andrew Wilson nie jest zainteresowany produkcją gier dla pojedynczego gracza, ponieważ najważniejsze jest to, aby produkt przynosił dochód, a spółka posiadała marki, które nie są zależne od zewnętrznych partnerów.

Co ciekawe, sprzeciw dla Knights of the Old Republic 3 wyraża także sama wytwórnia Lucasfilm, która wychodzi z założenia, że każda produkcja z uniwersum musi być kanoniczna i scenariusze do gry muszą zostać zaakceptowane przez scenarzystów Lucasfilm.

Źródło: https://kotaku.com/ea-s-troubled-decade-of-star-wars-games-1831807493

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych