SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.01.2019 13:28
Sony Kara Wprowadzanie w Błąd PlayStation 4 PlayStation Plus
13355V

Sony ukarane za wprowadzanie klientów w błąd. Firma zapłaci 2 mln euro

Japońska korporacja nie zdecydowała się na wprowadzenie odpowiednich oznaczeń na pudełkach z PlayStation 4, więc firma musi zapłacić dużą karę. Włoski Urząd Ochrony Konkurencji postanowił zareagować na praktyki Sony.

AGCM to włoski organ ochrony konkurencji i rynku, który możecie kojarzyć z naszym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To właśnie przedstawiciele "Autorità garante della concorrenza e del mercato" zdecydowali się na nałożenie kary na japońską korporację.

Film Uncharted ma nowego reżysera. Twórca 10 Cloverfield Lane zajmie się produkcją

Zdaniem AGCM firma odpowiedzialna za produkcję PlayStation 4 wprowadza klientów w błąd – problemem okazuje się konieczność subskrypcji PlayStation Plus w celu rozgrywki sieciowej na PlayStation 4. Japończycy nie zadbali o odpowiednie oznaczenia na pudełkach.

Teraz firma ma 30 dni na zapłacenie kary w wysokości 2 mln euro – jeśli na konto organu nie wpłynie odpowiednia kwota, to zostaną naliczone stosowne odsetki za zwłokę. Warto jednocześnie zaznaczyć, że AGCM nie zamierza odpuścić i Sony ma trzy miesiące na spełnienie wymagań i dorzucenie na opakowania PlayStation 4 odpowiedni komunikat.

Szczerze mówiąc nie jestem pewien, jak sytuacja wygląda w Polsce – dawno nie widziałem pudełka z PlayStation 4 – ale wydaje mi się, że na naszych boxach znajduje się „ostrzeżenie”? Jak widać Włosi nie zamierzają tolerować takich sytuacji, ponieważ problem w tym kraju był zgłaszany od premiery konsoli ósmej generacji.

Źródło: https://wccftech.com/sony-fined-2-mil-italian-antitrust-ps4/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Tagi: Kara playstation 4 sony