Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.01.2019 14:53
NBC Universal szykuje swoja platformę streamingową
581V

NBC Universal szykuje swoja platformę streamingową

NBCUniversal będzie kolejnym graczem na rynku streamingowym. Posiadając w swoim portfolio wytwórnię Universal, możemy być świadkami efektownego wejścia.

Ciągle rosnąca popularność usług streamujących materiały wideo powoduje, że kawałek tortu chcą uszczknąć kolejne firmy. NBCUniversal, które jest właścicielem chociażby kablówki  MSNBC oraz wytwórni Universal, ogłosiło swoją platformę.

Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego na zwiastunie. Netflix pokazuje nowy projekt

Streaming od NBCUniversal pojawi się na rynku w 2020 roku (na razie wiadomo tylko o rynku USA) i dostępne będzie w formie darmowej (z reklamami) lub płatnej (bez reklam). Za tym ruchem prawdopodobnie pójdzie odzyskiwanie własnych seriali i filmów, dostępnych aktualnie na innych platformach, by te dostępnie były wyłącznie u NBC.

Gdy popatrzymy na marki, które są w posiadaniu firmy, to konkurencja może powoli zacząć się martwić. Mówimy tutaj chociażby o House MD, Mr. Robot, Saturday Night Live czy 12 Małp.  Prawdopodobny miesięczny koszt dostępu do usługi ma zamknąć się w $12, przez co nowa platforma nie będzie odstawać od konkurencji, oferując mocne marki serialowe i filmowe.

Po Netfliksie i Amazonie, będzie to kolejna platforma walcząca o naszą uwagę. Oczywiście razem z nadchodzącą platforma Disneya i WarnerMedia. Dojdzie więc do sytuacji, że jeśli będziemy chcieli być na bieżąco z wieloma serialami - zapłacimy krocie.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-01-14/nbc-plans-web-tv-service-for-2020-as-streaming-gets-more-crowded

Tagi: NBCUniversal streaming universal