Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.01.2019 11:53
Celeste nie otrzyma DLC na urodziny, ale dodatek pobierzemy za darmo
448V

Celeste nie otrzyma DLC na urodziny, ale dodatek pobierzemy za darmo

Jeden z hitów 2018 roku otrzyma spore rozszerzenie. Matt Makes Games zamierza znacząco rozbudować Celeste, jednak pliki nie trafią do graczy w terminie – studio planowało wydać dodatek w pierwsze urodziny.

Celeste trafiło na rynek w ubiegłym roku. Gra zgarnęła oceny na poziomie 88-94% i jest to bez wątpienia jedna z perełek ostatnich 12 miesięcy. Twórcy już w ubiegłym roku zapowiedzieli spore DLC, ale dopiero teraz otrzymaliśmy konkretne szczegóły.

Najlepiej oceniane gry 2018 roku. Red Dead Redemption 2 królem

Matt Thorson planował wydanie dodatku na 25 stycznia – rocznicę wydania gry – jednak deweloperzy potrzebują czasu na dopracowanie nowej kampanii. Deweloperzy tym razem nie zdecydowali się na truskawki oraz alternatywne wersje poziomów, a całość została przedstawiona w jednym ciągu.

Szef Matt Makes Games obiecuje znacznie większy poziom trudności, a nawet przygotowanie świeżych elementów oraz mechanik. Rozszerzenie zostanie udostępnione na wszystkich platformach za darmo, ale niestety nie otrzymaliśmy konkretnej daty wydania.

Mimo wszystko posiadacze Celeste mogą szykować się na kolejne wyzwania – twórcy na szczęście nie mają dość i miejmy nadzieje, że pracują już nad kolejnym tytułem, który wymęczy fanów platformówek.

Źródło: Twitter

Tagi:

Nie przegap