Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.01.2019 12:53
Max Payne z fanowskim remasterem. Do pomocy zaprzęgnięto SI
1498V

Max Payne z fanowskim remasterem. Do pomocy zaprzęgnięto SI

Zremasterowany Max Payne? Rockstar nie kwapi się do odświeżenia klasyka, więc grę odświeżyć korzystając z maszynowego uczenia się jeden z fanów produkcji.

O co chodzi z tym maszynowym uczeniem? Już wyjaśniam. Od kilku miesięcy dostępne jest narzędzie, pozwalające podnosić rozdzielczość i jakość tekstur z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Twórcy Max Payne: produkcja gier single-player jest 10-krotnie droższa niż 10 lat temu

Od kiedy o ESRGAN zrobiło się głośno, niektórzy zaczęli eksperymentować z odświeżaniem tekstur w grach. Dzięki zautomatyzowanemu procesowi, przetworzenie sporej paczki tekstur to kwestia maksymalnie kilku godzin. Efekty? Przy odpowiednich ustawieniach robią wrażenie.

Max Payne Remastered jest takim właśnie projektem. Stare gry, z racji małej pojemności VRAM w tamtych czasach, nie mogły pochwalić się teksturami w wysokiej rozdzielczości, co przy aktualnych rozdzielczościach i rozmiarach wyświetlacza, uwypukla ich niską jakość.

Evene174, który pochwalił się swoją robotą na Reddicie zdradził, że kilka tysięcy tekstur zostało podmienionych, co daje 95% całości. Efekty widać od razu.

Potrzebne pliki znajdziecie w tym miejscu. Linki do kolejnych porównań - tutaj.

Źródło: https://www.reddit.com/r/GameUpscale/comments/ab54zc/max_payne_remastered/

Tagi: Max Payne max payne remastered PC rockstar games Rockstar Toronto

Nie przegap