Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 13.01.2019 14:21
Verizon także planuje stworzenie platformy streamującej gry
410V

Verizon także planuje stworzenie platformy streamującej gry

Nie tylko Google, Microsoft i Amazon planują start serwisów streamujących gry. Jak informuje The Verge, podobne przymiarki czyni także Verizon, amerykański dostawca usług telekomunikacyjnych.

The Verge donosi, że serwis Verizon Gaming jest obecnie na etapie zamkniętych testów alpha. Usługa działać ma już na urządzeniu Nvidia Shield (set-top box), a w najbliższej przyszłości (jeszcze w tym miesiącu) zostanie również udostępniona na smartfonach z systemem Android. W obu przypadkach do gry można/będzie można używać kontrolerów konsoli Xbox One.

Amazon szykuje konkurencję dla PS Now. Nowa platforma streamująca gry

Z informacji The Verge dowiedzieć się też możemy, że testerom udostępniono ponad 135 gier. Na screenach, które pokazano dziennikarzom, znajdować się miały podobno takie tytuły jak Fortnite, Red Dead Redemption 2, God of War, Battlefield V czy Destiny 2 (obecność God of War i innych exów Sony sugeruje jednak, że lista ma charakter przede wszystkim demonstracyjny).

Przedstawiciel Verizon miał zapewnić w komunikatach do uczestników testów, że wraz z rozwojem usługi pojawi się na niej większość topowych produkcji.

Jak podsumowuje The Verge, streamowanie gier może być dla Verizon dobrą okazją, by zaprezentować możliwości technologii 5G.

 

Źródło: https://www.theverge.com/2019/1/11/18179048/verizon-gaming-video-game-streaming-service-vzg-nvidia-shield-android

Tagi: streaming verizon

Nie przegap