Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2019 22:00
Alienware zaprezentował 55-calowy gamingowy monitor OLED 4K 120 Hz
1859V

Alienware zaprezentował 55-calowy gamingowy monitor OLED 4K 120 Hz

Na CES 2019 nie zabrakło imponujących urządzeń i jednym z takich sprzętów jest bez wątpienia najnowsza propozycja Alienware. Znana firma pokazała gamingowego OLED-a, który może zainteresować szerokie grono odbiorców.

Alienware jest znane z tworzenia bardzo mocnych komputerów oraz laptopów do graczy, ale jak widać firma chce również trafić w gust klientów oczekujących na wybitne ekrany. Firma na CES 2019 pokazała gamingowy OLED.

TCL prezentuje serię QLED 8K ze sztuczną inteligencją

Propozycja Alienware oferuje 55-calowy ekran OLED, który oczywiście wyświetli rozgrywkę w rozdzielczości 4K, zapewni częstotliwość odświeżania do 120Hz. Firma zadba również o Variable Refresh Rate (VRRR), wsparcie HDR, jednak aktualnie musimy zaczekać na konkretne szczegóły jasności oraz ostateczne informacje dotyczące obsługi standardu Dolby Vision.

Gracze w tym wypadku skorzystają ze złącza DisplayPort 1.4 oraz HDMI 2.1, jednak ostateczne konkrety zostaną ujawnione dopiero w drugiej połowie roku. Alienware zamierza wprowadzić urządzenie na rynek na jesień, jednak już teraz możecie mieć pewność, że propozycja będzie wyjątkowo drogą zabawką.

Pierwsze opinie o ekranie są fantastyczne – dziennikarze podczas CES 2019 mogli zapoznać się z małą pokazówką i podobno kolory w tym wypadku robią różnicę... Choć to akurat jest standard w przypadku OLED-ów.

Źródło: https://wccftech.com/alienware-oled-gaming-monitor-due-2019/

Tagi: Alienware ces 2019 oled TV

Nie przegap