redakcja PPE redakcja PPE 11.01.2019 10:59
Aktualizacja systemu ostrzeżeń
804V

Aktualizacja systemu ostrzeżeń

Drodzy Czytelnicy, zaktualizowaliśmy system ostrzeżeń funkcjonujący na portalu. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.

Dotychczasowy system umożliwiał moderacji stosowania ostrzeżeń i blokad w stosunku do użytkowników, którzy złamali regulamin portalu. W związku jednak z różnorodnością opcji system stał się nieco skomplikowany, więc postanowiliśmy go uprościć, czerpiąc z zasad znanych użytkownikom forum psxextreme.info. 

Dotychczas użytkownik mógł zostać ukarany albo blokadą konta, albo ostrzeżeniem, albo kombinacją obu kar. W przypadku ostrzeżeń zebranie trzech skutkowało banem. Teraz system został uproszczony:

  • liczba ostrzeżeń skutkujących banem została zwiększona z 3 do 5
  • automatycznie czas wygaśnięcia ostrzeżenia to teraz 4 miesiące (było 3 miesiące)
  • znika system kar blokadami czasowymi - teraz każde działanie uznane przed moderację/redakcję za naruszenie regulaminu skutkuje karą według następujących zasad (stąd zwiększenie liczby ostrzeżeń, bo teoretycznie dotychczasowe blokady będą teraz ostrzeżeniami):

1. ostrzeżenie + blokada konta na 1 dzień
2. ostrzeżenie + blokada konta na 2 dni
3. ostrzeżenie + blokada konta na 4 dni
4. ostrzeżenie + blokada konta na 8 dni
5. ostrzeżenie = ban

Jak więc widzicie, zasady są bardzo proste - jeśli ktoś naruszy regulamin, dostaje ostrzeżenie wraz z blokadą konta w wymiarze zależnym od tego, ile ma aktualnie aktywnych ostrzeżeń na koncie. Np. mając jedno ostrzeżenie kolejna kara to drugie ostrzeżenie + blokada konta na 2 dni - ostrzeżenie zniknie po 4 miesiącach, blokada po 2 dniach.

Jak ma się to do dotychczasowej sytuacji? Osoby, które miały bana, dalej są zbanowane. Osoby, które miały ostrzeżenia - ich liczba się nie zmienia, więc niejako ich "droga" do bana (czego nie życzymy) się wydłużyła, ale podkreślamy, że po rezygnacji ze stosowania blokad, teraz można szybciej złapać ostrzeżenia za teoretycznie mniejsze występki, ponieważ każde przewinienie będzie "nagradzane" według opisanego powyżej systemu. 

Sama zmiana jest wynikiem, jak wspomnieliśmy, uproszczenia zasad, bo czasami pojawiały się z Waszej strony zarzuty, że jeden user dostał blokadę na 12h, inny ostrzeżenie, a jeszcze inny blokadę na 24h i ostrzeżenie - teraz system powinien być bardziej zrozumiały.

Tagi: ppe 3.0