Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2019 20:18
Sony przejmuje Audiokinetic!
2065V

Sony przejmuje Audiokinetic!

Sony Interactive Entertainment potwierdziło przejęcie Audiokinetic. Twórcy Wwise będą od lutego pracować wyłącznie dla japońskiej korporacji i zadaniem pracowników będzie ścisła współpraca z wewnętrznymi zespołami Sony.

W ubiegłym roku Microsoft zdecydował się na kilka głośnych przejęć, więc Sony postanowiło zareagować. Korporacja aktualnie nie zdecydowała się dołączyć do swojej rodziny typowego studia odpowiedzialnego za gry, ale najnowszy ruch wydaje się bardzo ciekawy.

PlayStation 5 potrzebuje lepszego PlayStation Network i PlayStation Now. Streaming podstawą konsoli

Sony Interactive Entertainment 31 stycznia zakończy przejmowanie Audiokinetic – korporacja określiła nowy nabytek jako „wiodącego dostawcę wieloplatformowych rozwiązań dla branży gier i mediów interaktywnych”.

W tym wypadku gracze nie mogą liczyć, że Audiokinetic będzie opracowywać ekskluzywne pozycje dla PlayStation 5, jednak zespół ma za zadanie współpracować z między innymi Naughty Dog, czy też Sucker Punch – autorzy są ekspertami w zakresie inżynierii dźwięku.

Audiokinetic otrzyma od Sony fundusze na przygotowanie innowacji i technologii skupionej na dźwięku, jednak warto podkreślić, że Wwise (program do optymalizacji dźwięku stworzony przez korporację) nadal będzie dostępny dla wszystkich deweloperów – w ubiegłym roku ponad 500 tytułów skorzystało z tej propozycji.

Na konkretne ruchy w tym wypadku musimy zaczekać, ale mogę śmiało przypuszczać, że Audiokinetic odegra znaczącą rolę w przypadku nowej generacji – specjaliści zapewne przygotowali technologię, która spodobała się Sony i firma chętnie wykorzysta ją w przypadku PlayStation 5.

Źródło: https://www.dualshockers.com/sony-interactive-entertainment-acquires-audiokinetic-wwise

Tagi: Audiokinetic Sony Sony Interactive Entertainment

Nie przegap