Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.01.2019 14:41
Tropico 6 ponownie przesunięte. Tym razem na marzec
314V

Tropico 6 ponownie przesunięte. Tym razem na marzec

Tropico 6 jest kolejną grą, która nie wyrobi się na pierwotnie planowaną premierę. Kalypso poinformowało, że  jest zmuszone przesunąć premierę PC-towej wersji gry.

Tropico 6 pierwotnie miało pojawić się pod koniec zeszłego roku w wersji na PC. Ekipa Haemimont Games potrzebowała jednak więcej czasu, wiec wydawca gry zgodził się na przesunięcie premiery, którą ustalono na końcówkę stycznia.

Tropico 6 na zwiastunie. El Presidente zaprasza na testy beta

Ale i tego terminu deweloperzy nie dotrzymali. Dlatego wydawca ogłosił kolejne przesunięcie premiery wersji na PC. Tropico 6 do sprzedaży na tej platformie trafi 29 marca 2019 roku. Konsolowe wersje w temacie premiery bez zmian - "w 2019 roku". Taka informacja widnieje u wydawcy.

Kalypso obsuw tłumaczy chęcią dopracowania tak ważnego dla nich tytułu. W liście otwartym do fanów, szef Kalypso - Simon Hellwig - skomentował decyzję, którą podjął:

W trakcie Świąt, spędziłem sporo czasu z Tropico 6. Polubiłem to, co zobaczyłem. Ale to za mało. Gracze muszą pokochać naszą grę. Więc podjąłem decyzję o przesunięciu premiery by dopracować nasz produkt. Wpływ na to miała także opinia graczy po ostatniej becie.

W ramach zadośćuczynienia, osoby, które złożyły przedpremierowe zamówienie na grę, pierwsze DLC otrzymają za darmo.

Tagi: Haemimont Games Kalypso Media Tropico 6